"alablog".... :-)
komentuj w księdze gości lub pisz e-mail

26 IX 2010 r.
Koniec palca zanurzono w wodzie...

Wezwanie, które dobiega dziś do niejednego ludzkiego ucha i serca, to wołanie człowieka w potrzebie. Nie brakuje i dziś takich jak Łazarz, o których czytamy w dzisiejszej Ewangelii (Łk 16,19-31). Choć wołał z całych swoich sił, to bogaty człowiek nie usłyszał tego błagania.

Umarł żebrak i aniołowie zanieśli go na łono Abrahama. Umarł także bogacz i został pogrzebany.

Gdy w Otchłani, pogrążony w mękach, podniósł oczy, ujrzał z daleka Abrahama i Łazarza na jego łonie. I zawołał: "Ojcze Abrahamie, ulituj się nade mną i poślij Łazarza; niech koniec swego palca umoczy w wodzie i ochłodzi mój język, bo strasznie cierpię w tym płomieniu".


Daj mi Panie wrażliwość na głos człowieka w potrzebie. Otwórz moje ucho i serce, abym usłyszał wołanie potrzebującego pomocy materialnej i duchowej.

A co u mnie?
Trudę się wokół spraw związanych z przygotowaniem wszystkiego, co niezbędne na powrót współbraci po wakacyjnej przerwie do murów seminarium i inauguracji nowego roku akademickiego. Odkrywam także, jak "kręci" się ta machina, której na imię wspólnota seminaryjna.

Życzę wszystkim sił na ten nowy czas.23 IX 2010 r.
Zatroskani o tak wiele...

Świadectwo prostego zakonnika, który nade wszystko umiłował posłuszeństwo. Nie rozumiany przez sobie współczesnych, w pokorze swego serca, działa... Nie po to, aby się wywyższać, ale by pełnić wolę Najwyższego. Jakże ta postawa potrzebna jest na dzisiejszy właśnie czas.

Polecam Waszej modlitewnej pamięci trudne sprawy prowincji. Niech w tym, co się dokonuje w tym czasie, każdy z nas nauczy się rozpoznawać JEGO działanie.

Łk 12,54-56

Mówił też do tłumów:
Gdy zobaczycie chmurę pojawiającą się od zachodu, zaraz mówicie, że deszcz nadchodzi, i tak jest.
A gdy południowy wiatr zawieje, mówicie, że będzie upał, i tak jest.
Obłudnicy! Wygląd ziemi i nieba umiecie rozpoznać, jakże nie umiecie rozpoznać tego czasu?


I coś do posłuchania...

wokal: Maryla Rodowicz, Rafał Olbrychski
słowa: Wojciech Młynarski
muzyka: Rafał Olbrychski

17 IX 2010 r.
Deszczowo...

Taka pogoda w Dębowcu od samego rana, ale z nadzieją wypatruję się w niebo licząc na zmianę. To w perspektywie trwającego odpustu znacząca informacja, gdyż dobra pogoda to dużo więcej pielgrzymów indywidualnych, zwłaszcza w czasie sobotnich celebracji.

Od środy wieczorem razem z Seminarium uczestniczymy w Uroczystościach w Dębowcu. Przez ostanie 4 lata - odpust był widziany przeze mnie z perspektywy miejscowego ekonoma i tego wszystkiego, co wiąże się z jego przygotowaniem i przebiegiem od tej strony materialnej.

Dziś jestem jednym z wielu, który przyjechał tutaj posługiwać dla przybywających pielgrzymów. I wygląda to zupełnie inaczej.

W przygotowaniu do pojednania, które dokonuję się w tym czasie, może pomóc...

12 IX 2010 r.
Cały ostatni tydzień na misjach... a po powrocie...

Z Bożą pomocą minął tydzień spędzony w Parafii Laskowa - gdzie trwały misje święte. Po powrocie, nadrobić zaległości, aby wszystko jakoś funkcjonowało. A za kilka dni, wyjazd na początek Roku Jubileuszowego. Więcej na Kliknij tutaj.3 IX 2010 r.
Nowe miejsce...

Po kilku dniach rozruchu, podejmuje zadnia wynikające z nowego miejsca. Bardzo w tym wszystkim przydaje się umiejętność słuchania i odczytywania treści "pomiędzy wierszami". Przyglądam się temu na starcie nowego miesiąca, by tak naprawdę dopiero z początkiem nowego roku akademickiego zobaczyć w całej pełni jak to wszystko funkcjonuje.

Pewien dystans, czy lepiej określić to wzajemnie "oswajanie". Ale cierpliwie...

Podesłany przez dobrych ludzi link - warto podać dalej.

Teledysk do filmu "Popiełuszko - Wolność jest w nas" w reżyserii Rafała Wieczyńskiego
Realizacja teledysku: Rafał Wieczyński
tekst: Viola Brzezińska
muzyka: Viola Brzezińska, Grzegorz Hinczewski
www.violabrzezinska.pl
Powrót do "blogowisko"