"alablog".... :-)
komentuj w księdze gości lub pisz e-mail

29 IX 2008 r.
Tak to dziś było.

Dnia 29 września 2008 roku, w dniu gdy Kościół Powszechny czci świętych Archaniołów - Gabriela, Michała i Rafała - w Sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej w Dębowcu nowicjusz Wojciech Mula z Trzcianki złożył na ręce asystenta prowincjalnego ks. Macieja Kucharzyka MS pierwsze śluby zakonne - czystości, ubóstwa i posłuszeństwa.

tutaj więcej szczegółów24 IX 2008 r.
A co przed nami?

Pielgrzymka rencistów i emerytów

Dnia 29 września w ramach obchodów Roku Świętego Pawła w Sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej w Dębowcu odbędzie się pielgrzymka rencistów i emerytów, na którą serdecznie zapraszają Misjonarze Saletyni.
O godz. 12.00 rozpocznie się modlitwa Anioł Pański z Ojcem św. Benedyktem XVI. Następnie wszystkich zebranych powita Kustosz Sanktuarium – ks. Roman Grądalski MS.
Później odbędzie się Nabożeństwo Pokutne, które poprowadzi ks. dr Zbigniew Pałys z Centrum Pojednania La Salette. Będzie też możliwość skorzystania z sakramentu pokuty bezpośrednio po nabożeństwie.
O godz. 13.00 Eucharystii przewodniczyć będzie i wygłosi homilię – ks. infułat Józef Sondej z Rzeszowa. O godz. 14.00 pielgrzymi uczestniczyć będą modlić się Litanią do św. Pawła, aby później uczcić relikwie Apostoła Narodów.
W Godzinie Miłosierdzia zostanie odprawiona Koronka do Miłosierdzia Bożego z uroczystym błogosławieństwem i rozesłaniem pielgrzymów.

A tak więcej... A psik - to już historia. A do szkoły czas się zbierać. Jak wszystko się dobrze poukłada - wybieram się w sobotę na inaugurację. Co z tych planów wyjdzie? Pożyjemy - zobaczymy.


22 IX 2008 r.
I po odpuście.

Relacja z tego co się działo znajdziesz tutaj

A u mnie: a psik :-) po zimnych dniach spędzonych na zewnątrz w strugach deszczu. Ale już przechodzi :-)


13 IX 2008 r.
Sobotni czas.

Zanim pojadę "kazać" na odpust do Kobylanki, słów kilka, by aktualnie w tej zakładce było. Przygotowania do odpustu tu na miejscu idą na całego - na dodatek - w porozumieniu z Kurią w Rzeszowie - powstał plan na cały Rok św. Pawła.Będzie kogo przyjmować :-) Nie brakuje także tych, którzy całą parafią - zjawiają się w Dębowcu. Były Niegłowice, "zbliża się" Fara z Rzeszowa. Ale póki co najbliższe dni to Odpust. Troska nas wszystkich skupia się aby wszystko dopiąć do ostatniego guzika, by każdy przybywający tutaj, czuł się jak u Matki.

A co u mnie? Trzymam się dzielnie - nie ustając w trudach duszpasterzowania.


8 IX 2008 r.
Relacje z przebiegu...

Śluby wieczyste

U Wizytek w Jaśle

Pierwsze śluby

Miłej lektury.


5 IX 2008 r.
Przygotowania...

Do czego? Chociażby do jutrzejszych ślubów. Trzy pary staną przed ołtarzem. Potem niedziela - ponowienie ślubów zakonnych, śluby wieczyste (8 współbraci - usłyszy: "Jeżeli wytrwasz w tym świętym powołaniu, ja w imieniu Pana Boga przyrzekam Ci życie wieczne") a w poniedziałek pierwsze śluby zakonne. Nie braknie łez i wzruszenia najbliższych - a i roboty dla kuchni i ekonoma :-)

Z innej beczki... Otrzymałem smutną wiadomość o śmierci Mamy - kolegi z czasu studiów w Krakowie. Czytelniku westchnij z jedno "Zdrowaś..." w tej intencji.

Tu znajdziesz ciekawy komentarz do niedzielnej Liturgii Słowa


1 IX 2008 r.
Do szkoły czas :-)

Kiedyś to się to właśnie śpiewało...

Gdy dzwoneczek się odezwie biegniemy do szkółki
By się uczyć różnych rzeczy, pracować jak pszczółki.

Ref.: Danasz moja, dana szkoło ukochana
Pięknie cię witamy, bo nam tu wesoło.

Z kolegami się zabawić, śpiewać jakże miło,
Oby zawsze tak wesoło, tak przyjemnie było.

Ref.: Danasz moja dana...

A ja nie idę znowu do szkoły - już tak trzeci rok, za to od października... na zajęcia.

Pracowity czas się zapowiada. Przygotowania do "imprez" tych zakonnych: śluby wieczyste i te pierwsze, potem główny odpust i w czasie jego trwania - jeszcze raz śluby pierwsze i święcenia diakonatu. O szczegółach poczytasz klikając niżej.A o całej reszcie - postaram się napisać.


Powrót do "alablog"