"alablog".... :-)
komentuj w księdze gości lub pisz e-mail

26 I 2009 r.
Zaliczenia i sesja...

Po ostatnich wykładach w tym semestrze pozostaje tylko zweryfikować efekty edukacyjne. Kolokwia i egzaminu to w najbliższych dniach uczynią.
W drodze słuchałem ciekawej homilii. Tekst warto poczytać :-). Owocnego przeżywania reszty Roku św. Pawła.


19 I 2009 r.
I po co to wszystko?

Ponad 6000 odwiedzin w ciągu 22 miesięcy. Czy to ma sens i komuś jest potrzebne?

Pamiętacie taką serię: Poczytaj mi mamo? Starsi czytają sami. Jestem po trylogii pana Jana Grzegorczyka. Czekam na opinie innych (pisz na e-miala).

A na uczelni zaliczenia i sesja :-)

Sił dla tych, co są już po albo mają ferie zimowe...


14 I 2009 r.
Cierpliwości, nie od razu wszystko...3 I 2009 r.
Wspierać dzieło misyjne...
Całego Kościoła jak i to "bliższe koszuli" zobacz

Przypadająca 6 stycznia uroczystość Objawienia Pańskiego, która zamyka cykl świąteczny Bożego Narodzenia, jest również dniem związanym z misjami i głoszeniem Ewangelii całemu światu. Jest to dzień misji, ponieważ upamiętnia pierwsze zetknięcie się pogan z Chrystusem. Jego wyrazem jest pokłon złożony Zbawicielowi przez Trzech Mędrców ze Wschodu. Święto Trzech Króli to również okazja do tego, aby informować o działalności polskich misjonarzy i w sposób szczególny pamiętać o nich w modlitwie.

Nową inicjatywą Komisji Episkopatu Polski ds. Misji, łączącą się ze zbiórką organizowaną 6 stycznia na rzecz misji, jest akcja „Misyjny SMS”. Od 1 stycznia 2009 r. można wspomóc polskich misjonarzy, wysyłając SMS o treści „Misje” na numer 72032. Specjalny numer charytatywny uruchomiony został przy współpracy z operatorami sieci komórkowych Era, Plus, Play i Orange. Koszt SMS-a to 2,44 zł z VAT. Operatorzy nie będą pobierać prowizji, stąd cała suma (potrącona o podatek VAT) przeznaczona zostanie na pomoc misjom. Akcja potrwa do 31 października br.1 I 2009 r.
Błogosławieństwo...

Bóg, źródło wszelkiego błogosławieństwa, * niech wam hojnie udzieli łaski i przez cały rok strzeże zdrowia waszej duszy i ciała. Amen.

Niech Bóg zachowa w was prawdziwą wiarę, * da niewzruszoną nadzieję * i cierpliwą miłość, która wszystko przetrwa. Amen.

Niech Bóg w pokoju kieruje waszym życiem i waszą pracą * dzisiaj i zawsze wysłucha waszą modlitwę * i doprowadzi was do życia wiecznego. Amen.

Niech was błogosławi Bóg wszechmogący, * Ojciec i Syn, i Duch Święty. Amen.Powrót do "blogowisko"