"alablog".... :-)
komentuj w księdze gości lub pisz e-mail

31 VIII 2008 r.
I po wakacjach.

Przybywało do tego miejsca, gdzie jestem wiele w tym czasie osób. Z różną historią życia, problemami, sprawami, często głęboko skrywanymi w sercu. Ufam, że każdy odszedł przemieniony i umocniony spotkaniem z Płaczącą Matką, Jej Synem i szczególnym spotkaniem w Roku Łaski - ze św. Pawłem Apostołem.

Nowy miesiąc i nowe obowiązki, które podejmijmy z ochotą :-)


23 VIII 2008 r.
W trosce o wypowiadane słowa.

Każdemu zdarza się czasem powiedzieć coś, czego potem żałuje. Wypowiedzieć słowa, które chciałoby się potem cofnąć, odwrócić bieg wydarzeń. Mówiąc kolokwialnie, każdemu zdarza się czasem coś chlapnąć. Dzieje się to pod wpływem emocji, zaskakującego zdarzenia albo po prostu z powodu posiadania niewyparzonego języka. Zazwyczaj powiedzenie czegoś niestosownego lub w niewłaściwy sposób wiąże się z konsekwencjami. Trzeba przeprosić, odkręcić sytuację, która powstała w wyniku niefortunnej wypowiedzi. Czasem, kiedy sprawa jest poważna, trzeba dużo wysiłku i czasu, aby naprawić to, co zostało popsute. tutaj całość

Do tego wszystkiego przypomina mi się zasłyszane przed laty powiedzenie: "Lepiej milczeć i być uważanym za głupca, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości..."

Owocnej niedzieli :-)


17 VIII 2008 r.
Dla tych,co byli na Spotkaniu Młodzieży w Dębowcu... ważna informacja...

Są konferencje i zdjęcia!
Zgodnie z obietnicą zostały umieszczone konferencje i zdjęcia. Szukajcie ich w zakładce [więcej] XXI-ego Spotkania. Życzymy miłego słuchania i oglądania. A ponad to szperając po internecie znalazłem relację ze Spotkania Młodych wyemitowaną w telewizji.

Więcej szczegółów znajdziesz tutajI dobrze dla wielu znane - coś wesołego - a na dodatek bardzo wkęcające :-)

5 VIII 2008 r.
Czas wakacyjny - ale nadal pracowity.

Dla wielu to już tak po połowie, dla mnie ciągle przed. Cierpliwie trzeba czekać na swoją kolej... niech przesuną się dni i kolejna grupa wyjedzie na wolne. W moim przypadku = będzie ono sztukowane i tak po trochę, tak między wypłatami, ratami do ZUS-u i US i całą resztą.
Nie zabraknie także i czasu głoszenia. Już za kilka dni triduum przed 15 sierpnia i odpust.
Oby sił i zapału wystarczyło :-)

Owocnego odpoczynku dla wszystkich, którzy tutaj zaglądają.


2 VIII 2008 r.
Otwierasz rękę, karmisz nas do syta.

Ewangelia opowiada o cudownym rozmnożeniu chleba. Pan Jezus dostrzega nie tylko potrzeby duchowe swoich słuchaczy, ale także potrzeby ciała. Nam też potrzebna jest taka sama wrażliwość, dostrzeganie całego człowieka: głodu duchowego oraz głodu ciała. Głoszenie Ewangelii to także podzielenie się chlebem, to zaradzenie materialnej biedzie. Mówienie o miłości jest wiarygodne tylko wtedy, kiedy łączy się z czynem miłości. Jezus w Eucharystii nie tylko nas naucza, ale także karmi. Daje nam siebie jak chleb. Naśladujmy Jego miłość.Powrót do "alablog"