"blogowisko".... :-)
komentuj w księdze gości lub pisz e-mail

26 V 2012 r.
Wyjazd...

Najpierw wszystkiego naj... dla KAŻDEJ MAMY.Planowany od jakiegoś czasu. Miejsca, które odwiedzimy są szczególne. Czy uda się odpocząć? Mam nadzieję, że tak, choć jako "woźnica", trudno będzie.

Damy jednak radę, bo atmosfera będzie dobra. Gwarantem tego jest bombowy skład personalny :-)

Wracam do Krakowa 3 czerwca wieczorem. Szerokości.

25 V 2012 r.
Będzie się działo.

Co i kiedy? Gdzie? Zobacz zaproszenie... (obejrzyj jak zawsze filmik).

21 V 2012 r.
Tak było...materiał pochodzi z kanału YouTube: TelewizjaTrwamPL


Ogłoszenie Bazyliki 20 V 2012
19-20 2012 r.
Sanktuarium w Dębowcu Bazyliką Mniejszą

Kongregacja ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów nadała kościołowi sanktuaryjnemu w Dębowcu tytuł Bazyliki Mniejszej Najświętszej Maryi Panny z La Salette.

Sanktuarium to znane jest z licznych pielgrzymek wiernych, zgromadzeń młodzieży, szczególnej posługi rekolekcyjnej i posługi sakramentu pojednania. W niedzielę, 20 maja w Dębowcu o godz. 11.00 odbędzie się uroczystość ogłoszenia tytułu Bazyliki. Mszy św. będzie przewodniczył Ks. Kardynał Stanisław Dziwisz. Program szczegółowy znajdziesz tutaj...

Z innej beczki...

Bardzo wyrazisty w przekazie felieton Pana Jana Pietrzaka...

18 V 2012 r.
Jestem bezsilny...

Jak to się dziwnie składa: ktoś po ludzku mówiąc, traci wszystko, co posiada, dzieli się tym ze mną... Ktoś po ludzku mówiąc ląduje na bruku i traci nędzną, ale kochaną pracę... i dzieli się tym właśnie ze mną.... Ktoś na swoim profilu umieszcza coś takiego jak tutaj..., a ja czytam między wierszami i staję się bezsilny...

Nie umię na to nic odpowiedzieć, ale pamiętajcie - jak potrafię jestem z WAMI...17 V 2012 r.
Tobie chwała i cześć.

Wyjazd do Dębowca i uczestnictwo w tym wszystkim, co się tam będzie działo. Za wielkie rzeczy, które nam Pan uczynił, trzeba tylko składać Jemu chwałę i cześć.

14 V 2012 r.
Liczy się każdy dzień.

A w tym każdym dniu postawa, która była kluczowa dla św. Macieja, którego dziś jest wspomnienie w liturgii:

Trzeba więc, aby jeden z tych którzy towarzyszyli nam przez cały czas, kiedy Pan Jezus przebywał z nami, począwszy od chrztu Janowego aż do dnia, w którym został wzięty od nas do nieba, stał się razem z nami świadkiem Jego zmartwychwstania. (Dz 1)

Świadkiem Jezusa, może zostać tylko ktoś taki...

Liczy się każdy dzień ważne, że kochasz mnie
Nie chcę zmarnować tej chwili Ty wiesz

Nie chcę już nieważnych dat
Mało spraw słów na wiatr
Liczy się każdy dzień ważne, że kochasz mnie
Nie chcę już nieważnych dat

Liczy się każdy dzień ważne, że kochasz mnie
Nie chcę zmarnować tej chwili Ty wiesz
Liczy się każdy dzień ważne, że kochać chcę
Każde westchnienie do nieba ma sens

Nie chcę żyć od świąt do świąt
Niech zamilknie wielki dzwon
Liczy się każdy dzień ważne, że kochasz mnie
Święta są przez cały rok

Liczy się każdy dzień ważne, że kochasz mnie
Nie chcę zmarnować tej chwili Ty wiesz
Liczy się każdy dzień ważne, że kochać chcę
Każde westchnienie do nieba ma sens

12 V 2012 r.
Zaproszenie do Dębowca.

11 V 2012 r.
Prośba o duchowe wsparcie.

Kandydaci do przyjęcia święceń kapłańskich w stopniu diakonatu i prezbiteratu - wyjeżdżają dziś po obiedzie na rekolekcje. Tutaj spędzą najbliższe dni .... Za tydzień w piątek, przed przyjęciem diakonatu będą składać śluby wieczyste. Jak sami widzicie - przed nimi ważne, życiowe decyzje. Proszę tych, co tutaj zaglądają, o modlitwę i duchowe wsparcie w ich intencji.

7 V 2012 r.
Wyjazdowo....

Dziś wizyta w urzędach, biurach. Wieczorem wyjazd i przepowiadanie we wtorek Bożego Słowa z racji Uroczystości św. Stanisława. We środę powrót - ale tak "zygzakiem" przez Rzeszów, Dębowiec, Nowy Sącz i na koniec Kraków.

6 V 2012 r.
Wobec wydarzeń ostatniego czasu...

Polecam do lektury i ku refleksji wypowiedź: o Józefa Augustyna SJ. Wiele spraw powinno nabrać nowego znaczenia.

Wart przeczytania jest także materiał:

Wybaczyć sobie... przebaczyć Bogu

W jednym ze swoich traktatów Bertrand Russell napisał, iż człowiek nie może żyć w zgodzie z innymi, jeżeli nie potrafi żyć w zgodzie z samym sobą. Codzienność skłania nas do ciągłego podejmowania różnych wyborów. Czasami dokonujemy ich zupełnie nieświadomie i automatycznie, to wybory dnia codziennego, nad którymi nawet się nie zatrzymujemy. Niekiedy wybór wymaga od nas chwili refleksji i zastanowienia się nad jego konsekwencjami. Są i takie wybory, o których mówimy potocznie, iż to żaden wybór.

Całość artykułu znajdziesz tutaj...

Życzę owocnej i twórczej lektury...

5 V 2012 r.
Odwiedziny w Seminarium.

W ten weekend nasza wspólnota seminaryjna gości naszych drogich rodziców. Od piątkowego popołudnia aż do niedzielnego obiadu nasz dom wypełniają wspólne rozmowy, spotkania...

Wspólnie modlimy się i cieszymy się swoją obecnością.

4 V 2012 r.
Matura.

Kiedy to było, ale dziś to już coś innego. Filipinki z przesłaniem...

Nagranie telewizyjne z 1968 roku.

2 V 2012 r.
Dziś święto flagi.

Tekst za: Kliknij tutaj ...

Dziś obchodzony jest Dzień Flagi RP. Święto zostało wprowadzone w 2004 roku. Jednocześnie 2 maja obchodzony jest Dzień Polonii i Polaków za Granicą.

Święto flagi zostało wprowadzone nowelą ustawy z 20 lutego 2004 roku o godle, barwach i hymnie RP.

Historycznie polskie barwy narodowe wywodzą się z barw herbu Królestwa Polskiego i herbu Wielkiego Księstwa Litewskiego. W symbolice polskiej flagi biel pochodzi od bieli orła, będącego godłem Polski, i bieli Pogoni - rycerza galopującego na koniu, będącego godłem Litwy. Oba te godła znajdują się na czerwonych tłach tarcz herbowych. Dlatego też na fladze biel znalazła się u góry, ponieważ w polskiej heraldyce ważniejszy jest kolor godła niż tła.

Dzień Flagi RP obchodzony jest w przeddzień Święta Konstytucji 3 Maja z dwóch powodów historycznych:

- W czasach PRL w tym dniu zdejmowano po 1 maja flagi państwowe, by nie były widoczne w dniu zniesionego przez władze komunistyczne Święta Konstytucji 3 Maja.

- Również w tym dniu, w 1945 roku, żołnierze polscy zawiesili biało-czerwony sztandar na kolumnie Siegessäule w Berlinie w trakcie zdobywania tego miasta.

Dziś przypada także Dzień Polonii i Polaków za granicą. Jest to święto ustanowione w 2001 r. przez Senat w uznaniu wkładu Polonii w odzyskiwanie przez Polskę niepodległości.

Piosenka z głębokim przesłanien:

Klip promująca kampanie informacyjną "Świadomy 1% dla Małopolskiego Hospicjum dla Dzieci" w roku 2010. Muzyka i słowa - Hubert Kowalski. Śpiewają: Renata Przemyk, Przemysław Branny, wolontariusze, przedszkolaki z Przedszkola nr 42 w Krakowie.

1 V 2012 r.
Słowika śpiew.

Nie tak daleko od budynku seminarium, wracając późną nocą, dało się usłyszeć śpiew mistrza. Taki, niewiele większy od wróbla, a dawał "czadu" na pół osiedla. Znaleziony materiał w sieci:Rozpoczyna się czas pięknej modlitwy i niezapomnianych majówek przy przydrożnych kapliczkach:Piękna, chwytająca za serce pieśń maryjna, która jest z ludem od XIX wieku. Ułożona przez jezuitę Karola Antoniewicza (1807-1852) zdobyła popularność wraz z rozpowszechnieniem się nabożeństwa majowego. Muzyka: M. Mycielski, śpiewają: Sława Przybylska i Alibabki.A i coś na I rocznicę:Powrót do "blogowisko"