"blogowisko".... :-)
komentuj w księdze gości lub pisz e-mail

26 VI 2013 r.
Jasna wskazówka na codzienne wybory... za kim iść, kogo słuchać, kogo naśladować.

Tak uczy dzisiejsza Ewangelia:

Jezus powiedział do swoich uczniów:
"Strzeżcie się fałszywych proroków, którzy przychodzą do was w owczej skórze, a wewnątrz są drapieżnymi wilkami. Poznacie ich po ich owocach. Czy zbiera się winogrona z ciernia albo z ostu figi? Tak każde dobre drzewo wydaje dobre owoce, a złe drzewo wydaje złe owoce. Nie może dobre drzewo wydać złych owoców ani złe drzewo wydać dobrych owoców. Każde drzewo, które nie wydaje dobrego owocu, będzie wycięte i w ogień wrzucone. A więc: poznacie ich po ich owocach". Mt 7,15-20

Może być bardzo ładne opakowanie, ale wysil się, aby zajrzeć, co kryje się wewnątrz... By się nie okazało, że to przykrywka w owczej skórze, pod którą kryje się drapieżny wilk.

Aby się przekonać... trzeba tylko mieć w sercu odrobinę cierpliwości. Weryfikacja następuje po obejrzeniu owoców, które przynosi drzewo: "Nie może dobre drzewo wydać złych owoców ani złe drzewo wydać dobrych owoców".

24 VI 2013 r.
Działo się wiele...

W Sanktuarium Pana Jezusa Ukrzyżowanego w Kobylance k. Gorlic zakończyło się 23 czerwca I Saletyńskie Spotkanie Dzieci pt. Wierzę w Ciebie Boże żywy. Prawie półtora tysiąca dzieci wraz ze swoimi opiekunami, księżmi i siostrami zakonnymi uczestniczyło od piątku po raz pierwszy w tym niezwykłym wydarzeniu wiary. Organizatorami Spotkania byli Misjonarze Saletyni.

Saletyńskie Spotkanie Dzieci to najnowsza inicjatywa misjonarzy saletynów. Impulsem do podjęcia decyzji o zainicjowaniu tego wydarzenia były rozmowy kustoszy sanktuarium Pana Jezusa Ukrzyżowanego w Kobylance, bazyliki NMP z La Salette w Dębowcu i organizatorów MSSM w Dębowcu.

Więcej szczegółów oraz pierwsze zdjęcia znajdziesz... KLIKAJĄC

www.dzieci.saletyni.pl lub na stronie FB20 VI 2013 r.
Pierwsze takie spotkanie.

Z wielką radością pragniemy zaprosić Was na 1. Saletyńskie Spotkanie Dzieci (SSD) do Sanktuarium Jezusa Ukrzyżowanego w Kobylance k. Gorlic, gdzie od lat duszpastersko posługujemy. Terminu Spotkania nie wybraliśmy przypadkowo. Odbędzie się ono w dniach 21-23 czerwca 2013 roku, na tydzień przed zakończeniem roku szkolnego.

Mam tak w sobotę swoje

Więcej informacji znajdziesz KLIKAJĄC - tutaj..

16 VI 2013 r.
Uznać swój grzech - wyznać go Bogu - i uzyskać Jego przebaczenie.

Ten proces naszkicowany przez dzisiejsze czytania: uznać swój grzech – wyznać go Bogu – i uzyskać Jego przebaczenie – nie jest łatwy, ale jest życiodajny, konieczny do rozwoju duchowego czy religijnego.

Ale dziś mówimy bardzo często o urojeniach niewinności współczesnego człowieka.

Tak, to urojenie jest zatrważające, bo prowadzi do tragicznych skutków. Bez uznania, wyznania i doznania przebaczenia grzechu, życie człowieka staje się zakłamane, zatrute, chore, nie rozwija się.

Postać kobiety z dzisiejszej Ewangelii. Jej łzy to nie tylko łzy żalu, ale też radości. To łzy na zamknięcie złej przeszłości i na rozpoczęcie nowej, lepszej przyszłości. Takie łzy nazywali święci błogosławionymi i życzyli ich każdemu człowiekowi.

14 VI 2013 r.
Alternatywa przy wyborze kanału telewizyjnego.

"To nie są same moherowe berety..."

TV Trwam istnieje już od 10 lat. Swoje nadawanie katolicka stacja rozpoczęła 10 czerwca 2003 roku w 750. rocznicę zjazdu drohiczyńskiego. Telewizja Trwam jako jedyna stacja w Polsce transmituje w całości wizyty apostolskie Ojca Świętego. Posiada nowoczesne studia TV. Nadaje także program dla Polonii.

11 VI 2013 r.
Osioł na kolanach.

Działalność św. Antoniego z Padwy związana jest nie tylko z wieloma cudami uczynionymi za jego wstawiennictwem, ale także z niezwykłymi anegdotami, które dzisiaj mogą nam się wydawać dość zabawne.

[...]

W 1225 roku został tam wysłany Antoni, znany jako znakomity kaznodzieja. Jego kazania przynosiły wiele nawróceń, co wkrótce zmobilizowało heretyckich kaznodziejów do występowania przeciwko świętemu. Właśnie w Tuluzie jeden z nich zakwestionował realną obecność Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

Całość znajdziesz KLIKAJĄC tutaj...

10 VI 2013 r.
Wędrowanie.

Dwa ostatnie dni, to czas wędrowania, pielgrzymowania. Na trasie była Święta Góra Grabarka, Białowieża, Hajnówka, Kruszyniany, Sokółka, Święta Woda - Wasilków oraz Białystok. Dużo tych miejsc i wiele szczególnych przeżyć. Oby umocniła się nasza wiara.

7 VI 2013 r.
Inicjatywa ustawodawcza.Czy wiesz, że:

- setki dzieci giną co roku w polskich szpitalach na skutek brutalnej aborcji, tylko dlatego, że podejrzewa się u nich chorobę...

- zabijane są nawet w drugiej połowie ciąży, kiedy są już duże i dobrze rozwinięte, przez wywołanie wczesnego porodu, podczas którego mają umrzeć...

- jeśli nie umrą, są zostawiane bez pomocy, aż umrą...

- matki dzieci podejrzewanych o chorobę poddawane są presji aby dziecko zamordować...

- większość dzieci zdiagnozowanych jako chore, jest mordowana...

- badania prenatalne często się mylą, więc wśród dzieci chorych giną też zdrowe…

- to wszystko jest zgodne z prawem a płacimy za to my, z naszych składek zdrowotnych.

MOŻESZ POWIEDZIEĆ TEJ ZBRODNI STOP.

Więcej szczegółów o tej inicjatywie obywatelskiej znajdziesz KLIKAJĄC TUTAJ1-2 VI 2013 r.
Na festiwalu.

W sobotę...

Kilka godzin uczniowie szkół gastronomicznych przyrządzali potrawy z pstrąga na specjalnie w tym celu skonstruowanym podeście na Dunajcu pod Trzema Koronami w Sromowcach Niżnych.

Reszta informacji oraz foto galeria - KLIKNIJ tutaj

A w niedzielę...

Siedmiu kucharzy walczyło na Dunajcu o głosy dwóch komisji oceniających przygotowane przez nich potrawy z pstrąga.

Reszta informacji oraz foto galeria - KLIKNIJ tutaj

"I ja tam byłem, miód, piwo piłem, bo każda stara baśń tak się przecie kończyć powinna." - Józef Ignacy Kraszewski (z książki Stara baśń)

Powrót do "blogowisko"